home Inne Bezpieczeństwo w pracy przede wszystkim

Bezpieczeństwo w pracy przede wszystkim

Bezpieczeństwo i higiena pracy to zbiór zasad i reguł, których przestrzeganie przynajmniej w teorii powinno ograniczać urazy i wypadki w pracy, a także pozwalających na odpowiednie radzenie sobie w sytuacji kryzysowej jak ewakuacja czy wypadek współpracownika. Bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy, zwłaszcza produkcyjnym, ale również przy pracy fizycznej w terenie, są ubrania robocze. Mogą one pełnić funkcję tylko i wyłącznie wierzchniego okrycia, ale bardzo często pełnią istotne funkcje ochronne.

Roboty budowlane i nie tylko

W wielu miejscach i zakładach pracy obowiązkowo i zgodnie z wymogami prawnymi, pracownicy powinni zostać przez pracodawcę wyposażeni w odpowiednie ubrania robocze. Można zauważyć, że są one szczególnie powszechne w takich zawodach jak:

  • budowlaniec, elektryk, hydraulik, wykończeniowiec czy stolarz itp.;
  • inspektor terenowy, pracownik terenowy;
  • pracownicy laboratoriów i zakładów chemicznych;
  • pracownicy przy liniach produkcyjnych i montażowych;
  • pracownicy miejskich zakładów oczyszczania, komunalnych, wodociągowych itp.

Więcej dowiesz się na: https://zet4.pl/zul_m_Ubrania-robocze-152.html

Zadania dla odzieży ochronnej

Ubrania robocze mają bardzo różnorakie zadania do spełnienia, a z tego względu ich producenci i projektanci stosują różnego rodzaju materiały oraz kroje. Bardzo ważne jest więc dostosowanie odpowiedniego ubrania do wykonywanego zawodu i ekspozycji na konkretne czynniki zewnętrzne. Jeśli więc problemem jest zbytnia ekspozycja na trudne warunki pogodowe, warto wybrać taką odzież, która jest termoaktywna oraz wodoodporna i na tyle innowacyjna, aby przy względnej szczelności gwarantować jednocześnie przepływ powietrza.