home Inne Czy dorośli mają co robić na sali zabaw?

Czy dorośli mają co robić na sali zabaw?

Dobrze wyposażona sala zabaw jest miejscem, które może wciągnąć na wiele godzin. Dorośli przyprowadzając swoje dzieci na taką salę, często traktują ją jedynie jako atrakcję dla tych młodych. Sami nieraz wzbraniają się przed nadmiernym w ich opinii rozluźnieniem, nie dostrzegając jeszcze, że i dla nich może to być świetna przygoda. Wszystko zmienia się, kiedy tylko przekroczą próg sali i znajdą się w jej środku. Dostrzegają wtedy, jak takie miejsce może być ciekawie skonstruowane i dla nich samych magnetyczne.

Sala zabaw a korelacje rodzica z dzieckiem

Pomimo wcześniejszych wątpliwości czy nawet oporów, dorośli szybko i chętnie włączają się do zabawy razem ze swoimi dziećmi. Wszystko dzięki atrakcyjnemu rozplanowaniu przestrzeni i zastosowaniu na niej konstrukcji czy urządzeń, które sprawiają dużą frajdę każdemu, nie tylko najmłodszym. Przy tym jest to bardzo dobra sposobność do spędzenia większej ilości czasu ze swoim dzieckiem, co przekłada się na budowanie głębszej więzi z nim i „współpracy” na innych niż dotychczas poziomach. Ono samo również dostrzega, że jego rodzic faktycznie świetnie się bawi, a nie tylko opiekuje się nimi, tak jak ma to miejsce przy innych, codziennych zabawach.

Strój do zabawy

Jako że sala zabaw nie jest miejsce o charakterze statycznym, warto to uwzględnić przy dobieraniu garderoby na tą okoliczność. Nie ma się co łudzić, że będzie się tylko stało z boku i obserwowało, zresztą nie ma żadnego sensu się tak ograniczać. Sala zabaw będzie znacznie bardziej przystępna, kiedy założy się trampki czy adidasy lub inne płaskie, sportowe obuwie, niż gdy będzie się chciało być eleganckim w szpilkach.