home Inne Jak walczyć z wypadaniem sierści u kota?

Jak walczyć z wypadaniem sierści u kota?

Miłośnicy kotów bardzo często mają w domu przynajmniej jednego pupila, a chętnie przygarniają je parami. Nie jest tajemnicą, że zwierzęta te najlepiej czują się, jeżeli mają swojego kompana do zabawy i leniuchowania. Im więcej kotów w domu, tym jednak większy kłopot ze sprzątaniem. Koty wszystkich ras, poza sfinksami, pozostawiają w całym domu ogromne ilości swojej sierści, która najczęściej osadza się na kanapie, fotelach, dywanie oraz na ubraniach właścicieli. Czy tabletki na wypadanie sierści u kota działają? Jak można walczyć z tym problemem?

Sposoby na kota, który gubi sporo sierści

Właściciele czworonogów coraz chętniej sięgają właśnie po tabletki na wypadanie sierści u kota. Takie suplementy mają przede wszystkim wzmacniać ją i sprawiać, że będzie silna i błyszcząca dzięki https://yarrowiacanifelox.pl/. Nie da się jednak uniknąć wypadania sierści, można nieco zminimalizować ten problem. Nie można też spodziewać się rezultatów po kilku dniach przyjmowania przez kota takiego suplementu. Zazwyczaj na efekt czeka się nawet do miesiąca. Tabletki na wypadanie sierści u kota mają też różne składy, dlatego najlepiej poradzić się weterynarza.

Częste porządki i właściwa dieta

Na pewno wypadaniu sierści kociej sprzyja zmiana pór roku i niewłaściwa dieta. Koty powinny jadać przede wszystkim suchy, zbilansowany dla nich pokarm. Warto zwrócić uwagę na skład takiej karmy, ponieważ już w niej mogą znajdować się składniki cenne dla sierści kociej. Poza tym, właściciele kotów muszą nauczyć się regularnego sprzątania. Wówczas sierści w domu jest znacznie mniej.